Tyto webové stránky používají soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace
Dnes je 24. ledna 2020.


Předpověď počasí

V letošní zimní sezóně opět v rakouském Tyrolsku platí
zákaz sjízdění z dálnice o víkendech a svátcích. Více zde

Chorvatsko se psem
Chorvatsko bylo, je a se vší pravděpodobností bude nejvyhledávanější destinací českých turistů.

Překrásná příroda, ideální klimatické podmínky pro letní pobyt u moře a také skutečnost, že tehdejší Dalmácie byla stejně jako země koruny české součástí Rakousko-uherské monarchie, přivedla první české návštěvníky do Dalmácie už na začátku 19 století. Pohostinnost místních obyvatel i blízkost jazyka usnadňovala průkopníkům turismu pobyt. Nesmělé počátky turismu přinesly místním lidem řadu změn, především péči o návštěvníky a ta zase zlepšení životní úrovně. Svůj vděk vyjádřili obyvatelé města Makarská před několika lety odhalením sochy "Turisty" na místní promenádě.

Časy se mění, z maličkého městečka Makarská se stalo kulturní a společenské centrum makarské riviéry, chorvatští přátelé s pobavením říkají, že Makarská je v létě hlavním městem Čechů na Jadranu. Na plážích, v restauracích i hotelech slyšíte většinou češtinu...

A mnoho Čechů by si rádo sebou vzalo i svého psa. V mnoha objektech se můžete ubytovat i se psem. Bez problémů bývají kempy pro karavany, často je v blízkosti i psí pláž, označená žluto-modro-červeno-zeleným praporkem se symbolem kosti. V penzionech a hotelích je lepší domluvit se předem a sdělit, jak velkého psa máte. Pokud v objektu, kde chcete trávit se psem dovolenou, mají povolená domácí zvířata, neznamená to automaticky, že pes smí k bazénu, na okolní trávník nebo zahradu.

Do Chorvatska zatím není povoleno dovážet psí konzervy a tak se váš čtyřnohý kamarád bude muset spokojit s granulemi, ty lze dovézt v neomezeném množství. Pokud by váš pes trval na masových konzervách, lze většinu známých značek zakoupit v místních marketech.

Do restaurací můžete i se psem, obvykle mu sami přinesou misku s vodou, přesto je vhodné se nejprve zeptat obsluhy. Na veřejné pláže psi nesmí, jinak můžete se psem k moři všude tam, kde není oficiální pláž pro veřejnost.

Termín pobytu směřujte raději na začátek a konec sezóny, v červenci a srpnu jsou průměrné teploty na Jadranu opravdu vysoké a pro psa by to byla velká zátěž.


ZPĚT