Tyto webové stránky používají soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace
Dnes je 25. ledna 2020.


Předpověď počasí

V letošní zimní sezóně opět v rakouském Tyrolsku platí
zákaz sjízdění z dálnice o víkendech a svátcích. Více zde

Záplavy postihly i psí útulky
Letošní počasí předčilo všechna očekávání. Předlouhá zima, skoro žádné jaro, májový liják plynule přešel do období deštivých Medardových dnů. A vody, té je opravdu hodně. Někde řeky klesají, jinde ještě stoupají, tam kde byly louky, jsou jezera...

Velká voda někomu vzala dům, jinému zdevastovala byt. Vzala bohužel i to nejcennější, lidské i zvířecí životy. Tisíce lidí museli opustit narychlo své domovy a odejít do bezpečí. Často stačili vzít jen doklady, děti a psa nebo kočku.

Někteří se nebudou mít kam vrátit, jejich domov zničila velká voda... Mnohým rodinám zůstaly jen doklady a jejich pes. Nejvěrnější a nejoddanější kamarád. Kousek radosti a kousek starého domova. Psí kamarád, který pomůže zacelit hluboké šrámy na duši a překonat trauma posledních dnů, rozptýlí beznaděj a dodá chuť do života i novou naději. Je třeba poohlédnout se po novém domově nebo postupně dát dohromady ten původní. Nový začátek se bude určitě se starým kamarádem zvládat lépe.

Voda komplikuje pobyt i opuštěným psům v útulcích, útulky ze zaplavených oblastí proto hledají pro psy dočasné provizorní domovy. Pokud máte možnost pomoci, kontaktujte prosím útulek ve svém okolí.

Mapa psích útulků


ZPĚT