Dnes je 24. května 2019.


Jak vyvenčit psa ve vysoké trávě?
Teplé a slunečné počasí opět vystřídaly deštivé a chladné dny. Vše roste takřka před očima, především tráva v městských parcích mění svou podobu do vysoké neprostupné stěny plné klíšťat. Bohužel mnohé radnice to netrápí, majitele psů ano, naskýtá se otázka jak vyvenčit v této přerostlé trávě svého psa.

Pokud psa vypustíte do neposekané trávy v parku, záhy ztratíte přehled o tom, kde se vás pes pohybuje. Můžete a jistě budete sledovat vlnící se trávu, která by s případným štěkotem měla signalizovat pohyb vašeho psa… Jenže co když zrovna ten váš ani neštěkne a využije příležitosti, že je páníčkovi z dohledu. Zcela jistě vnímání vašeho psího kamaráda ovlivní celá řada zde zanechaných pesemesek, zatímco vy budete pobíhat po pěšině, vyvolávat jméno svého mazlíka a sledovat vlnící trávu.

Pakliže pes na volání nepřijde, budete se muset do té vysoké trávy vydat sami, abyste ho odchytili. Může se stát, že to o čem jste si mysleli, že je váš pes, je sice pes, ale někoho jiného. Cestou v trávě možná ještě vyšlápnete, co tam zanechali předchozí psí návštěvníci. Jak jste sami poznali, hromádky jsou v tak vysoké trávě jen těžko sebratelné. Značné množství klíšťat, která budete muset obrat ze svého psa i vlastních kalhot, vám na náladě nepřidá.

Než si vedení města či obce najde čas na zajištění posekaných travnatých ploch, bude asi lepší, když svého psa necháte na vodítku a do vysoké trávy ho raději nepustíte. Cestou si můžete zanadávat na místní radní, kteří vyberou poplatky za psa, ale to je asi všechno co s tím můžete dělat, snad ještě si postěžovat na příslušném úřadě.
ZPĚT NA PSÍ BLOG