Dnes je 19. října 2019.


Venčení v dešti
Poslední týdny nám počasí nepřeje.  Klasikem opěvovaný „májový deštík“ se změnil v ne zrovna romantický, takřka nepřerušovaný, intenzivní liják, do kterého, jak říká jiný klasik, by psa nevyhnal…

Váš pes i vy byste rádi na procházku, ale ne v tomhle počasí. Vy potřebujete protáhnout nohy, váš pes potřebuje svou dávku informací, kterých na trávníku před domem moc není, protože tam v tom dešti jiný pes žádnou pesemesku nezanechal. Nebo je déšť smyl….

Venčit se však musí. Nezbývá než navléci pláštěnky a vyrazit do toho nečasu. Pokud svému psovi jdete příkladem, obvykle vás následuje ven do deště a venčení bývá úspěšné.

Neúspěch a to značný zpravidla zaznamenáte při pokusu o vyvenčení metodou „páníček v suchu a pes přede dveřmi“. Váš čtyřnohý kamarád bleskově pochopí, že ho v tom dešti hodláte nechat samotného. Pokud se Vám podaří vystrkat ho ze dveří, na dešti ohluchne a veškeré pokyny typu „vyvenčit“ se stanou neúčinnými. Kromě hluchoty postihne vašeho psa i ztráta paměti, bude stát v dešti na trávníku přede dveřmi a bude působit dojmem, že neví proč tam je a co se po něm žádá.  Kromě vyčítavých pohledů, které na vás čas od času vrhne, se rozhlédne co se děje vlevo či vpravo a pak se zasněně zahledí do dáli.

Po chvíli usoudí, že už páníčkovi vyšel vstříc dostatečně a pokusí se vetřít zpět do domu, aniž by se vyvenčil. Vy ho vystrčíte zpět do deště… Záleží na vás obou, kolikrát se vám tuto hru na „rozjímání v dešti“ podaří zopakovat.

Na druhý, třetí či další pokus to většinou váš čtyřnohý kamarád vzdá a vyvenčí se. Ovšem může se taky stát, že si raději počká a posléze se vyvenčí doma v suchu…. Takže nezbývá, než vyběhnout do deště s ním a doufat, že se počasí co nejdříve umoudří a užijeme si příjemné léto.
ZPĚT NA PSÍ BLOG