Tyto webové stránky používají soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace
Dnes je 25. ledna 2020.


Předpověď počasí

V letošní zimní sezóně opět v rakouském Tyrolsku platí
zákaz sjízdění z dálnice o víkendech a svátcích. Více zdeDovolená se psem.

Každý z nás se čas od času dostane do situace, kdy zatouží na chvíli odložit starosti všedních pracovních dnů a trochu si odpočinout. U nás pejskařů je to složitější. Naštěstí doba, kdy různá ubytovací zařízení kategoricky odmítala ubytovat společně s vámi vašeho psa je pryč. V charakteristikách ubytovacích kapacit se pozvolna objevuje piktogram značící, že ubytování psů je možné, má to však svá úskalí.

Z vlastních zkušeností víme, že ve většině hotelů, kde je uvedeno pes povolen, to v praxi znamená asi toto:
….. když už to musí být, tak si psa vezměte sebou, ale musí se vám vejít do kabelky, v kabelce ho musíte nosit v prostorách hotelu za nevraživých pohledů personálu. Pes nesmí nic a nikam, natož s vámi do jídelny.

Máte-li velkého psa s velkým srdcem, vážícího desítky kilogramů, který touží být pořád s vámi, je výběr vhodných hotelů nebo penzionů omezený. Jak se orientovat v nepřeberné nabídce hotelů, aby dovolená byla skutečnou dovolenou pro oba Vás i vašeho psa? V penzionech a hotelích nahlašte předem, že chcete přijet se psem a sdělte, jak velkého psa máte.

V psům přátelských hotelích je na pokoji připravena miska na vodu, druhá na stravu a čistá deka sloužící jako pelíšek. Nejlepší ovšem je vzít pejskovi pelíšek vlastní, na který je zvyklý. Vás přivítají uvítacím drinkem a vašeho psa uvítacím pamlskem. Pes může doprovázet do jídelny, baru, na terasu, kamkoliv. Tipy na ně najdete na našich stránkách. Takové hotely najdete nejčastěji v Rakousku. V některých málo hotelích je sestavován i speciální jídelníček pro čtyřnohé kamarády, opatrně s kulinářskými experimenty, ne vždy vám přinesou to, co je pro vašeho psa vhodné a o překvapení pak není nouze. Proto je lepší vzít sebou osvědčené granule a předejít případným komplikacím.

Nezbytností je prostor, kde můžete bez obav vyvenčit svého kamaráda. Nejlepší je k tomu určená zelená plocha, obvykle pomůže personál hotelu, který má zpravidla zmapované okolí a poradí kam jít na kratší či delší vycházku. Mnohde návštěvníci dostávají i mapky těchto vycházek.

Pokud ve Vámi vybrané lokalitě není hotel, kde s vámi může pes i do jídelny, je lepší si rezervovat v hotelu pouze ubytování, bez stravy. Při vycházkách po okolí hotelu si pak můžete sami vybrat příjemnou restauraci, kde budete vítanými hosty i se svým psem.


Máte-li zájem o zasílání tipů na dovolenou se psem, přihlašte se prosím pomocí tohoto formuláře (do kolonky Předmět napište prosím: Zasílání tipů):

Vaše jméno:

Váš e-mail:

Předmět zprávy:V případě některých internetových serverů přicházejí informační emaily do hromadné či nevyžádané pošty, prosím nezapomeňte si tyto složky zkontrolovat.

Tvorba www stránek ivyr@volny.cz