Tyto webové stránky používají soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace


Dnes je 25. ledna 2020.


Předpověď počasí

V letošní zimní sezóně opět v rakouském Tyrolsku platí
zákaz sjízdění z dálnice o víkendech a svátcích. Více zdeZdravotnická záchranná služba veterinární PET - MEDIC funguje na území hlavního města Prahy a části Středočeského kraje 24 hodin denně.
VOLEJTE NONSTOP
724 184 840


Veterinární převozová a záchranná služba Pet Emergency - dispečink Brno obsluhuje zejména město Brno s jeho okolím a rozšířeně Jihomoravský kraj.
VOLEJTE NONSTOP
778 011 112


Veterinární záchranná služba Parbubice provádí urgentní veterinární výjezdy v rámci celého Pardubického kraje.
VOLEJTE NONSTOP
605 407 631


VETERINÁRNÍ SANITKA V OLOMOUCI
VOLEJTE NONSTOP
603 876 875


Otrava u psa

Otrávené návnady jsou nehasnoucím problémem. Pokud se na svých procházkách setkáte s něčím, co by mohlo být otrávenou návnadou, sdělte svůj poznatek státní policii, městská policie nemá bohužel potřebné pravomoci. Další informace o tom, jak postupovat při nálezu, najdete ZDE

Doporučuje se, aby byly všechny domácnosti vybaveny alespoň jedním balením aktivního (černého) uhlí (přípravky Carbosorb nebo Carbotox). V řadě případů podání několika tablet aktivního uhlí laikem zamezí rozvoji příznaků otravy, nebo alespoň průběh otravy zmírní.

Přesto není vždy podání aktivního uhlí vhodné, při podezření na otravu nejdříve zavolejte veterináři nebo volejte linku Toxilogické informační středisko:
224 91 92 93 nebo 224 91 54 02
která funguje 24 hodin denně a poradí vám, co v konkrétní situaci dělat. Jejich cílem je poradit pro danou konkrétní situaci, pro konkrétního postiženého člověka nebo zvíře, co nejvhodnější a nejúčinnější postup vedoucí k jeho záchraně. Proto je důležité, aby pracovník, který dotaz řeší a informaci poskytuje, získal od volajících co nejpřesnější údaje o okolnostech případu postiženého pacienta, ale i o něm samotném.

Tvorba www stránek ivyr@volny.cz