Tyto webové stránky používají soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace


Dnes je 25. ledna 2020.


Předpověď počasí

V letošní zimní sezóně opět v rakouském Tyrolsku platí
zákaz sjízdění z dálnice o víkendech a svátcích. Více zde

Pro cestování po zemích Evropské unie není žádných zvláštních překážek - stačí tzv. pas pro malá zvířata, který majitelé psů musí mít při sobě. Vystavují ho schválení soukromí veterinární lékaři.

Podmínkou vydání pasu je označení zvířete - musí být tetováno (čitelně), nejlepší způsob je očipování pejska elektronickým čipem, což provádí soukromí veterinární lékaři. Dále zvíře musí být vakcinováno proti vzteklině v souladu s naším veterinárním zákonem, tudíž i s legislativou Evropské unie.


Aktuální informace o podmínkách pro vycestování se psem do zahraničí najdete na stránkách Státní veterinární správy.
Při cestování se psem z České republiky do třetích zemí doporučujeme informovat se na aktuální podmínky na zastupitelském úřadě dané třetí země.

U některých pojišťoven je možné na cestu do zahraničí pojistit i svého psa pro případ úrazu nebo onemocnění. Nabídka pojištění tohoto typu je bohužel zatím malá.

Pojistit si můžete i škodu, kterou by váš psí miláček mohl způsobit. Většina pojišťoven případné škody způsobené psem kryje z pojištění odpovědnosti klienta sjednaného k jeho cestovnímu pojištění. Před cestou se tedy informujte u své pojišťovny.

Přepravu domácích zvířat v osobních automobilech v Itálii upravuje bod 6 čl. 169 Silničního řádu, a to následovně. Při cestování s jedním zvířetem je třeba zajistit, aby žádným způsobem neomezovalo řidiče vozidla – konkrétní způsob zákon nestanoví. Přeprava dvou a více zvířat je možná pouze v přepravkách/klecích nebo v zavazadlovém prostoru auta odděleném mříží (nebo jiným rovnocenným způsobem).

Mnoho zemí zakazuje vstup psům typu bull. Před cestou se proto informujte na velvyslanectví dané země, která plemena k nim nesmí.

Na Slovensku platí plošně zákaz vstupu se psem do restaurací včetně venkovních teras a zahrádek.

V Dánsku platí od roku 2010 nový zákon o držení psů, který zakazuje 13 plemen a jejich kříženců. Je zakázán i vstup těchto plemen na území Dánska: pitbul, tosa inu,americký stafordšírský teriér, brazilská fila, argentinská doga, americký buldog, boerboel, kangal, středoasijský pastevecký pes, kavkazský pastevecký pes, jihoruský ovčák, tornjak, šarplaninský pastevecký pes.
V Dánsku platí povinnost mít psa na vždy vodítku. Zvláštní výjimku tvoří pohyb psů na plážích, tam platí povinnost mít je na vodítku v době od 1. dubna do 30. září, zbytek roku mohou být na pláži na volno. Naproti tomu v lesích platí povinnost mít psa na vodítku celoročně.

Pokud pes jakéhokoli plemene v Dánsku způsobí jinému psovi nebo člověku zranění, které si vyžádá lékařské ošetření, by měl být podle dánského zákona utracen! Zvažte proto cestu do Dánska se svým psím kamarádem!


Tvorba www stránek ivyr@volny.cz