Používáme pouze technické cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost.


Dnes je 28. listopadu 2022.
Berlínská jezera

Berlín v minulosti byl, je a se vší pravděpodobností i nadále bude jednou z hlavních křižovatek Evropy. Svým návštěvníkům má co nabídnout. Historie a přítomnost se zde prolíná na každém kroku.

Dříve okázalé výstavní sídelní město vilémovského císařství bylo takřka zničeno na konci druhé světové války. Působivá krása města se dochovala jen ve zlomcích, které stojí za to navštívit. Projít se můžete luxusním bulvárem Unter den Linden k symbolu Berlína, Brandenburské bráně nebo po nábřežích řeky Sprévy.

Přes zajímavou a zvláštní atmosféru srdce velkoměsta jistě brzy zatoužíte po klidu, který vám k odpočinku poskytnou rozlehlé a krásné parky města. Nejoblíbenějším je park Tiergarten v samém centru Berlína. Kromě vládních budov zde stojí i řada pomníků Otty von Bismarcka nebo pomník sovětských vojáků. Oblíbený je též Victoriapark s krásným vodopádem, který stéká z kopce Kreuzberg (66 m.n. m), nejvyššího místa Berlína.

Vodákům Berlín nabízí i několik jezer, Čechům známé spíš jako celek pod názvem „Berlínská jezera“, propojených řekou Sprévou i plavebními kanály. Na své si zde přijdou milovníci vodních sportů, od kajakářů, surfařů, jachtařů i těch, co dávají přednost hausbótům, které si zde můžete pronajmout bez povinnosti vlastnictví průkazu opravňujícímu řídit plavidlo. Pokud by se vám zdejší vody jako novopečenému mořskému vlkovi, pardon říčnímu, zdály malé, můžete se vydat po Sprévě až do Meklenburské jezerní pánve, jedné z největších v Evropě. Pravděpodobně nestihnete navštívit všech cca 1000 jezer a 2500 km vodních toků, kanálů a zdymadel, které je spojují. Věřte, že to nevadí, důležité je že vás na cestách lodí může doprovázet váš pes jako člen posádky.

Berlínská jezera jsou desítky let vyhledávanou rekreační oddychovou zónou obyvatel metropole. Pro vás a vašeho psího kamaráda může být báječným místem pro příjemnou dovolenou. V klidu se můžete věnovat vycházkám i lenošení.

U jezera Wannsee najdete dlouhou písečnou pláž, kam smíte i se psem. Příjemné ubytování nabízí Bolles Wannsee Apartment

Další jezero přístupné i v doprovodu čtyřnohého přítele je Grunwaldsee, stylové ubytování nabízí Paulsborn am Grunewaldsee.

Patříte-li k vyznavačům kempování, najdete na naší stránce Kempy v Evropě mapu a přehled kempů i s informací, zda jsou v nich psi vítáni.

Pro ty, kteří chodí raději se svým psem pěšky, je v oblasti berlínských jezer velké množství turistických značených cest, které Vám umožní poznat tuto překrásnou krajinu dubových lesů, luk i mokřadů.