Dnes je středa, 29. května 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky


Do lázní i se psem

7.8.2015

Naše vlast bohužel v porovnání s okolními zeměmi nepatří k lázeňským velmocem. Termálních pramenů oproti Maďarsku nebo Rakousku máme jako pověstného šafránu. O to větší péči naši předkové věnovali těm místům, kde se léčivé prameny u nás nacházejí. Karlovy Vary, Teplice, Františkovy Lázně dosáhli evropské proslulosti v minulosti, a svůj léčebný potenciál rozvíjí i dnes ku prospěchu nás, kteří se potřebujeme zbavit neduhů a upevnit své zdraví.

I v dnešní době je vše o lidech, personál vámi vybraných lázní vám dokáže udělat z pobytu nezapomenutelný zážitek v dobrém slova smyslu nebo vám pobyt náležitě znepříjemnit. Může to být v okamžiku, kdy se rozhodnete, že lázeňský pobyt absolvujete se svým čtyřnohým kamarádem.

Bohužel málo vstřícnosti a úcty se před časem dostalo od vedení Lázní Teplice pacientce, těžce postižené studentce na vozíčku, kterou lázně odmítli jako pacienta z důvodu, že by její asistenční pes mohl obtěžovat místní, převážně arabskou klientelu. Po medializaci případu Lázně Teplice pacientce nabídli termín léčení v období, kdy arabská klientela odjíždí z důvodu ramadánu domů. Odůvodnili to tím, že asistenční pes je v tamním léčebném zařízení považován za vysoký nadstandard. Vedení lázní nechtělo riskovat v hlavní sezóně odchod bohaté arabské klientely, které by pes údajně vadil.

Postižené pacientky se ujal personál v Jánských Lázních, kterým její asistenční pes nevadil. Co k tomu dodat, snad jen to nejzákladnější a nejobecnější pravidlo. Návštěva odkudkoliv by se u nás měla chovat dle vžitých pravidel slušnosti a v souladu s našimi zákony.

Naštěstí jsou lázeňské hotely, například rakouský Larimar situovaný v národním parku Neusiedler See , kde můžete v klidu a pohodlí absolvovat všechny léčebné procedury, zatímco váš pes na vás počká na zahrádce, která je součástí vašeho hotelového apartmánu. V maďarském Sarváru v hotelu Danubius Spa personálu nevadí pes jakékoli velikosti a bez problémů vás s ním ubytují. V rakouském lázeňském městečku Bad Gastein vám v penzionu Gruber nebo v hotelu Hoteldorf Grüner Baum hotelová služba vašeho psího kamaráda ohlídá, zatímco vy budete odpočívat v termálním bazénu nebo se necháte hýčkat lázeňskými procedurami.

7.8.2015