Používáme pouze technické cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost.


Dnes je 28. listopadu 2022.
Dovolená se psem v Rakousku

Povinnost mít psa na vodítku a s náhubkem není v celém Rakousku jednotná, ale řídí se vyhláškami místních úřadů.

Doporučujeme brát si vodítko i náhubek s sebou, pro případ že je bude nutné použít. Přesnější informace vám poskytne místní správa nebo turistické infocentrum v místě vaší dovolené.

V Rakousku platí povinnost uklízet po svém psovi jeho trus, v opačném případě můžete zaplatit pokutu. To se týká nejen pohybu ve městech, na venkově nelze pustit psa na neposekanou louku, neboť se tam pěstuje tráva na krmení dobytka a za její znečištění hrozí citelná pokuta, která může dosáhnout až 2200,- EUR.

Když vyrazíte v Alpách na horskou túru, je setkání se stádem krav téměř nevyhnutelné. A máte-li s sebou svého psa, nemusí být zcela bezproblémové. Více zde.

Jedete-li autem do Alp, na vysokohorských silnicích se občas setkáte se stoupáním, na které nejsme v Čechách zvyklí. Na cestách s vysokoprocentním stoupáním nejvíc trpí spojka a motor, při sjezdu jsou zase nejnamáhanější brzdy. Brzdová soustava se může během prudkých sjezdů nebezpečně přehřívat. Řada dopravních značek podél takových cest proto upozorňuje řidiče, aby zařadili nižší rychlostní stupeň, brzdili tak motorem a šetřili brzdy. Ve vysoké nadmořské výšce je vzduch mnohem řidší, takže motor se musí více snažit. Jede se většinou na dvojku nebo trojku, ale občas se musí podřadit i na jedničku. V zimě přibalte sněžné řetězy. Pokud bez nich zapadnete ve sněhu, může se stát, že vám policisté udělí vysokou pokutu.

SALCBURSKO
Hotel Grimming*** je psům velmi přátelský hotel. Na pokoji má psí host připravený pelíšek, misku na vodu i misku na jídlo. Pokud při objednání pobytu nebo při příjezdu nahlásíte, jakou stravu má rád váš čtyřnohý kamarád, bude ji mít každý den připravenou. Ať jsou to granule, vařená strava nebo syrová.
Se svým psem budete vítáni v Rezidenci Gruber v Bad Gasteinu. Nechcete-li nechat svého psa samotného v hotelovém pokoji, je možné objednat si hlídání a venčení psa pro případ, že si chcete zalyžovat nebo navštívit termální lázně (Felsentherme, Alpentherme, Gasteiner Heilstollen.


TYROLSKO
Hotel Unterlechner**** nabízí přátelské prostředí, v hotelové restauraci je část vyhrazena pro majitele psů, k dispozici je lednice pro psí krmivo. Na přání je možné ubytování s přímým vstupem na zahradu. Hotel neubytovává psy plemen pitbul, bulteriér a psy pasteveckých plemen.
Gartenhotel Magdalena**** Ideální prostředí pro milovníky psů. Pobyt je pro vašeho psího kamaráda zdarma a může s vámi i do jídelny. Golfové hřiště, kam může s vámi i pes, je vzdálené jen kilometr od hotelu.
Hotel Riederhof**** v oblasti, kde se stýkají hranice Rakouska s Itálií a Švýcarskem, nabízí nádherné prostředí a jedinečnou pohostinnost pro vás i vašeho psa. V zimě je možné objednat si hlídání a venčení psa pro případ, že si chcete zalyžovat.
Hotel Lärchenhof**** se nachází na velmi klidném a slunném místě s nádherným výhledem na vesnici Seefeld a Alpy v okolí. Nabízí širokou škálu lázeňských procedur na bázi organických produktů, a skvělou kuchyni.
V zimě můžete využít blízkou běžkařskou trasu, jedna z mála, na které vás může doprovázet váš psí parťák. Můžete si zde v klidu a pohodě zaběhat se svým čtyřnohým kamarádem bez obav, že Vás někdo kvůli psovi ze stopy vyžene.


DOLNÍ RAKOUSKO
Hotel Steinschaler**** v klidném prostředí, obklopený krásnou přírodou. Hotelové zahrady nejsou ve formě klasických oplocených ploch, volně navazují na okolní přírodu a většinou z nich je možné se procházet i se psem.


ŠTÝRSKO
Seehotel Jägerwirt**** se nachází na jedinečném místě přímo u jezera Turracher See, kde se v létě mohou koupat i psi. Část hotelové restaurace je připravena pro hosty se psy.


KORUTANY
Hotel Eschenhof**** Dovolená se psem v Korutanech - Kromě velké vstřícnosti ke psům i jejich majitelům nabízí i wellness pro psy.


BURGENLAND
Hotel Larimar**** má vlastní termální venkovní i vnitřní bazén (35 – 36°C) a chladnější bazén (28°C) s protiproudem k plavání, které jsou k dispozici výhradně hotelovým hostům. K dispozici je široké spektrum terapeutických, masážních i kosmetických procedur. Pro majitele psů jsou k dispozici pokoje v přízemí s vlastním vchodem a malou zahrádkou.
Užijte si dovolenou v hotelu, kde se i váš pes bude cítit dobře.