Používáme pouze technické cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost.


Dnes je 28. listopadu 2022.
Navštivte starobylé přístavní město Terst

Milujete Jadranské moře? Jarní teplé či měkké podzimní slunce? Průzračnou pláž, kterou si v létě můžete užívat spolu se svým psem bez strachu, že z ní budete vykázáni? Potrpíte si na skutečně výjimečné, exkluzivní a přitom klidné ubytování za rozumnou cenu, kde jste váženým hostem nejenom vy ale i váš psí kamarád? Procházíte se rádi po krásném nábřeží a zámeckými zahradami? Líbí se Vám architektura konce 19 století? Novorenesanční paláce připomínající zlatá léta rakousko-uherské monarchie? Chcete při procházkách krásným městem ochutnávat v kavárnách různé druhy vynikající kávy z místních proslulých pražíren? A co víc, báječně si odpočinout?

Pak navštivte Terst, přístavní město severního Jadranu, jedno z nejkrásnějších a nejbohatších měst Itálie, které se nachází ve stejnojmenné provincii na hranicích se Slovinskem. Má svou vlastní působivou a podmanivou atmosféru. Honosné novorenezanční paláce odrážejí bývalou hospodářskou a politickou moc zaniklé habsburské monarchie. Město se pyšní nebývalým množstvím historických památek. Nejznámější památkou je zámek Miramare, který zde nechal postavit arcivévoda Maxmilián, pozdější mexický císař, přímo na pobřeží v parku, který sám jako architekt projektoval.

Ulicemi kupodivu nezní převážně italština, ta je v menšině, ale slovinština, srbochorvatština, němčina, řečtina, a pokud se dáte do řeči s místními, dozvíte se, že mezi starousedlíky je i mnoho Čechů.

Parky, přímořské promenády, čisté pláže, nádherné bulváry a náměstí, řada atraktivních výletních míst v blízkém okolí dělá z Terstu zajímavý výletní cíl během celého roku. Ubytovat se můžete v nově zrekonstruované, památkově chráněné vile Bottacin, dnes nabízející příjemné ubytování s vlastním parkovištěm. Vybrat si můžete mezi apartmánem s vybavenou kuchyňkou nebo pokojem se snídaní. Vila je umístěna v krásné rozlehlé zahradě v pěším dosahu centra města. Poblíž je 22hektarový park, ve kterém můžete vidět kromě jiného i na pět tisíc druhů růží. Vilu nechal postavit Nicolo Bottacin, blízký přítel arcivévody Maxmiliána a nejvýraznější osobnost tehdejší městské bohémy. Vila se stala jedním z míst, kde se scházela společenská elita Evropy. Dnes můžete být váženými a vítanými hosty vy i váš čtyřnohý člen rodiny.

Jinou zajímavou možností ubytování je Residence Bonomo. Byla postavena roku 1865, dnes nabízí ubytování v moderních apartmánech a pokojích. Kousek od rezidence začíná známá promenáda Viale XX Settembre, která vznikla v letech 1807 až 1808 jako první alej ve městě a je udržována do dnešních dnů. Rezidence leží poblíž parku Farneto, největšího parku v Terstu.

Pro nás, které životem provází čtyřnohý kamarád, je důležité i to, že v nedalekém městečku Muggia se nachází psům přátelská pláž. Pokud byste se chtěli ubytovat v blízkosti této pláže, doporučujeme Park Hotel Muggia s nádherným výhledem na Terstský záliv.

14.3.2016