Dnes je středa, 29. května 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky

Starší pes z útulku? Neváhejte …

Starší psi jsou věrní společníci, mají v sobě moudrost i zkušenosti posbírané v průběhu svého života. Ocení péči, pozornost a lásku, kterou jim dáváme, jsou to osobnosti, které jsou schopni důstojně zaplnit místo vedle nás.

Umí už zpravidla vše, co má umět dobře vychovaný pes, přesto se rádi naučí dalšímu, jen aby nám udělali radost. Největší odměnou je jim to, že mohou být s námi.

Nesmíme ale zapomenout na jednu důležitou věc, stejně jako my lidé si neseme v sobě nepříjemné vzpomínky a traumata, totéž si může nést náš nový psí kamarád. Může to být strach z bouřek, střelných zbraní nebo z petard. Zrovna kvůli petardě náš nový kamarád mohl o předchozího páníčka přijít, když se na ulici polekal, utekl a dostal se do útulku. Může to být strach z hole, kterou ho někdo uhodil a on dodnes kulhá. Možností je celá řada. Vše se dá překonat s opatrností a trochou tolerance.

V pohledu staršího psa v útulku se odráží smutek, moudrost promíchaná s životními zkušenostmi, mnohdy velmi špatnými, touha po dobrém páníčkovi a naděje že i on přece jen bude mít kousek psího štěstí a svého nového páníčka na stará kolena najde.

Půjdete-li do psího útulku pro „svého“ nového pejska, zajděte nejdřív do oddělení starších psů a třeba si s některým padnete do oka na první pohled. Vy mu dáte novou šanci a on Vám bude nejlepším kamarádem. Co na tom, že on a třeba i vy už nejste nejmladší, to přece nevadí.

Podpořit některý z útulků můžete mnoha způsoby, v každém vám rádi sdělí, jak můžete právě jim pomoci.

Zobrazit mapu útulků