Dnes je středa, 29. května 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky
Podzimní červánky

20.11.2019

Pozdní podzim není ideálním časem na vycházky se psem, až na výjimky bývá mokro, mlhavo a sychravo.

Jistě mi dáte za pravdu, že tlející listí a hlína na tlapkách i v kožichu našich čtyřnohých kamarádů obzvlášť dobře drží. Pravda, psím parťákům to nevadí a navíc to při dovádění v parku, na loukách, případně v lese ani nevnímají, a nám nezbývá než si přiznat, že ta přímá úměra, čím delší vycházka, tím zablácenější pes, na podzim prostě platí.

Další nevýhodou podzimní vycházky jsou krátké dny, takže vycházka často začíná před soumrakem a končí za tmy, ta není sice černočerná, protože ji ruší světla pouličních lamp, černočerné je zpravidla naše psiště, které se v nestřeženém okamžiku vyválelo v nějaké napůl zetlelé hromadě listí, případně se rozhodlo prozkoumat kaluž, jezírko či potok v okolí. Tohle mi ale na mém psištěti nevadí, doma ho vykoupu a jsem rád, že to moje třeštidlo má z vycházky radost a je spokojené.

I já si užívám denního soumraku, vzácných okamžiků, kdy se podzimní šedivá obloha protrhne a ukáže svou modrou přívětivou tvář. Kdy se zapadající slunce s námi loučí půvabnými červánky na obzoru, které každou minutou mění svůj odstín a přes celou škálu barev přechází do kobaltově modré, ve které se po chvíli objeví tisíce zlatých hvězd. Je na čase, abychom se vydali domů.