Dnes je středa, 29. května 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky
Psí stravování
Uplynulo již hodně času od doby, kdy se pes připojil k lidské tlupě, Možná si řekl, že bude mít život s člověkem jednoduší. Přece jenom ulovit sám něco k snědku, to je značná práce s nejistým výsledkem.

A když člověk ulovil mamuta, zvíře to bylo natolik velké, že zbytky lidské hostiny stačily nasytit i psa. Čas plynul a psi s lidmi společně sdíleli doby hojnosti i hladu. Stali se takřka rovnoprávnými společníky, co pes vyčmuchal, to pán ulovil. Doby kdy v krbu plápolal oheň, na roštu se opékal kanec a při společné hostině okusovali kusy masa z kostí, jsou sice nenávratně pryč, ale partnerství psů a lidí přetrvalo.

Psí jídelníček je dnes poněkud jiný, váš pes přesně ví, že nastala doba krmení a vehementně se bude dožadovat svého menu. Je schopen vás “zvednout“ ze židle nebo z postele a dostrkat k prázdné misce, asistovat u jejího naplnění a poskakovat kolem vás radostí. Pokud okolnosti dovolí a misku s granulemi vylepšíte kousky masa z konzervy, v psí duši se rozprostře pocit bezbřehé blaženosti.

Na rozdíl od zbytku rodiny, váš psí kamarád s neskrývaným nadšením sežere třikrát denně vše co mu předložíte a vůbec mu nevadí, že dostal k večeři stejné granule, které měl ráno k snídani. Nestěžuje si, že nemá teplou večeři ani že dojídá jídlo od včerejška. Bude se olizovat od ucha k uchu, jeho radost nad plnou miskou je upřímná…