Dnes je středa, 29. května 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky


Se psem na pochůzkách
Mnohdy není zbytí a je nutné spojit psí venčení či vycházku s běžnými povinnostmi, návštěvou obchodů, poštovního úřadu a podobně. Bohužel většina dveří, kterými musíme projít, je olepena různými cedulkami, které nám sdělují, že pes zde není vítán ba přímo jeho vstup je nežádoucí.

Kam s ním, nerudovská otázka, živá, věčně aktuální. Nemáme tentokrát na mysli onen pověstný nerudovský slamník, ale našeho věrného čtyřnohého kamaráda psa. Pokud se jedná o obchod, hotel, cukrárnu nebo restauraci, můžeme zaujmout solidární postoj se svým psem tím, že kde není místo pro našeho psa, není místo ani pro nás. Určitě najdete ve svém okolí jiná místa, kde budete vítáni se svým psem nebo alespoň tolerováni.

S úřady, bankou, poštou je to horší, tam bohužel problém „kam s ním“ vyvstává v plné síle. Před těmito institucemi naleznete parkoviště, stojan na kola, dopravní značku a odpadkový koš. Ale nenajdete tam nic, kam byste mohli na pár minut umístit svého psa, parkovací kolíky pro čtyřnohé mazlíky tam prostě nejsou.

Vhodné místo, kam při pochůzkách odložit na pár minut psa, není vždy lehké najít. Například páníček, který šel nakupovat do supermarketu, uvázal svého pitbula k zábradlí lemujícímu chodník vedoucí k bankomatu. Po dobu jeho nákupů se nikdo neodvážil dojít si vybrat peníze …. Jiný páníček nechal čekat svého vlkodava, než si nakoupí, přivázaného ke stojánku na kola. Vlkodav ovšem ke stojánku nepustil majitele kola a ten musel čekat, než se páníček psa vrátí, aby mohl odjet …. A věřte, že lidé čekající na návrat páníčka nebyli právě příznivě naladěni.

Pokud jste nuceni nechat svého psa čekat pár minut, než nakoupíte nebo než se vrátíte se z úřadu, pečlivě zvažujte místo kam ho přivážete, může dojít k úsměvným i méně úsměvným situacím.