Používáme pouze technické cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu.


Dnes je 27. září 2023.


Setkání se psem
Setkání se psem může mít nepřeberné množství podob. Odneseme si z něj přinejmenším množství chlupů na oblečení, otlapkané kalhoty, a když máme smůlu i natrženou nohavici nebo nějaký ten škrábanec.

Ve městech se potkáváme převážně s typem psů, které lze označit za psy vítací. Psi nekonfliktní, společenští a tolerantní, přizpůsobení malému prostoru a velkému množství lidí. Radostně a s vrtěním ocasu vítají každého, kdo do vašeho domova vstoupí.

Že i tady výjimka potvrzuje pravidlo, poznala poštovní doručovatelka, když s doporučeným dopisem zazvonila u dveří jednoho pražského bytu… Majitelé v té době byli v práci, doma zůstal velký ovčák, který snadno dosáhl na kliku. Pes to byl společenský, ale zároveň odpovědný, znalý svých povinností hlídacího psa.

A tenhle společensky vychovaný pes otevřel dveře a ustoupil o několik metrů do nitra bytu, aby návštěva mohla vejít. Nesu vám psaní, zaznělo prázdným bytem. Nikdo neodpověděl a doručovatelce došlo, že je v bytě sama, tváří v tvář velkému psovi. Ten jakoby se rozpomněl, že jeho povinností je nejenom vítat hosty, ale také hlídat byt. Posadil se a při sebemenším pohybu doručovatelky zavrčel.

Nešťastná poštovní doručovatelka stála několik hodin ve společnosti psa, než se do bytu vrátil jeho majitel a vysvobodil ji. Netřeba zdůrazňovat, že od toho dne si páníček chodil na poštu sám ….