Používáme pouze technické cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu.


Dnes je 1. června 2023.
Se psem vlakem

Pozitivem je, že většina železnic na rozdíl od autobusové přepravy nikterak neomezuje počet psích pasažerů ve voze, vyžadují pouze jízdenku a to zpravidla v nižší cenové hladině než pro jeho dvounohého spolucestujícího.

Každý železniční přepravce má stanovena svá pravidla, které se mohou lišit.

V současné době je přeprava se psy všech velikosti možná pouze vlaky ČD. Bližší informace o podmínkách najdete na webu ČD.

Vlaky RegioJet a Leo Express umožňují přepravu pouze malých psů, kteří musí být uzavřeni v klecích, koších nebo jiných vhodných schránkách s nepropustným dnem po celou dobu jízdy.

I cestování vlakem má svá úskalí, nesmíme zapomenout na potřeby našeho psího kamaráda. Na dostatek vody, kterou bereme sebou i s miskou nebo speciální napaječkou, kterou lze zakoupit v obchodě. Na sáčky, které použijeme v případě nehody a ubrousky, kterými otupíme případné nepříjemnosti s personálem nádraží, vlaku či spolucestujícími.

Cestu k nádraží volíme tak, abychom dali pejskovi šanci udělat to co potřebuje, neboť na nádražích k tomu určené plochy nejsou...

Komplikace mohou nastat při delší cestě, snažte se cestu naplánovat tak, aby se mohl vyvenčit, pak přijdou vhod výše uvedené sáčky.

Cestování vlakem je událost vcelku běžná, ale má svá pravidla. Pro nás lidi je samozřejmostí, že cestujeme upravení, totéž by mělo platit i pro našeho psa. Čistý a upravený pes je spolucestujícími zpravidla přijímán s úsměvem a tolerancí. Je dobře, když svého psího kamaráda ovládáte slovem tak, aby ostatním spolucestujícím nebyl Váš pobyt ve vagonu nepříjemný.

Na nádraží raději nenechávejte svého psa bez dozoru, přivázaného k něčemu. Vyhnete se tak různým nedorozuměním.